Екстра-ліга. Підсумки сезону. Ураган. Крок назад зроблений, будуть два кроки вперед?

"Ураган".
Місце в регулярному чемпіонаті: 7.
Плей-офф: чвертьфінал.
Кращий гравець за версією сайту UA - Футбол: Роман Кіндратів.

Івано-франківський "Ураган" завжди славився тим, що намагався витискати максимум для досягнення потрібного результату. І навіть коли в 2014-му році команда серйозно омолодилася, то було зрозуміло, що навіть від такого "Урагану" будуть чекати як мінімум місця в четвірці кращих. Що ж, у 2015-му році "дракони" стали четвертими. Але сезон 2015-2016 повинен був показати, наскільки цей склад прикарпатської команди готовий до підкорення нових вершин.

Після того, як "Ураган" перед початком сезону залишили Андрій Сімка та Роман Колток, у складі івано-франківської команди з досвідчених гравців залишилися тількиРоман Кіндратів і Орест Боргун (враховуючи, скільки років він вже перебував в основній обоймі, то його можна було називати досвідченим футзалистом). Для решти гравців повинен був початися другий сезон в Екстра-лізі. І він повинен був показати, наскільки правдива приказка про те, що другий сезон завжди дається важче, ніж перший. І сезон показав, що не всі витримали випробування другим сезоном.

Екстра-ліга. Підсумки сезону. Ураган. Крок назад зроблений, будуть два кроки вперед? - изображение 1

Почнемо, мабуть, з поганого. Дуже багато очікувань вболівальники "Урагану" пов'язували з Михайлом Зваричем. Але молодий нападник "Урагану" у цьому сезоні нагадував бліду тінь самого себе. З чим це пов'язано? Напевно, команди Екстра-ліги його встигли вивчити. Тому, і не було такої гольової активності, як в минулому сезоні. Хоча моменти для взяття воріт Михайло мав практично в кожній грі. І іноді він все-таки забивав важливі м'ячі. Але повторюся – від Зварича в цьому сезоні чекали більшого. Крім того, не варто забувати і про ті червоні картки, які він отримував, тим самим підводячи команду. Так що, в наступному сезоні Зваричу напевно потрібно буде попрацювати не тільки над результативністю, але і над дисципліною.

Екстра-ліга. Підсумки сезону. Ураган. Крок назад зроблений, будуть два кроки вперед? - изображение 2

Не зовсім стабільно, як цього, напевно, хотілося тренерському штабу "драконів", виявляв себе Тарас Рудавець. Звичайно, він навряд чи ставився до лідерів команди, але був "робочою конячкою". Однак, незважаючи на це, у нього не завжди виходило грати так, як від нього вимагав Іван Скіцко. Тому, Тарасу не вдалося істотно додати в порівнянні з сезоном 2014-2016.

Також багато чого очікували і від Боргуна. Ми вже вище говорили про те, що після відходу Сімки і Колтка в "Урагані" з більш-менш досвідчених залишилися тільки Боргун та Кіндратів. Але якщо до капітана "Урагану" претензій фактично немає, то до Ореста вони були. Передусім – через нестабільність. При всій повазі до Боргуна, вона у нього ще кульгає. Хоча при цьому не можна не відзначити, що зв'язка Ореста з Ігорем Корсуномбула однією з найпродуктивніших в сезоні. Однак, при всьому цьому від Боргуна вимагали саме лідерських якостей, оскільки він і досвідченіший, і старший за багатьох своїх одноклубників. Але складалося враження, що йому щось заважало покласти на себе лідерські обов'язки. Психологічний фактор? Можливо. Однак, Боргун в свій час був серед лідерів "Урагану-2", де грав з такими ж хлопцями. Але щось, мабуть, пішло не так.

Екстра-ліга. Підсумки сезону. Ураган. Крок назад зроблений, будуть два кроки вперед? - изображение 3

До ще одного негативу, безумовно, можна віднести ранній виліт "Урагану" з плей-офф. Так, суперником була "Енергія" (тоді ще ніхто не знав, що вона стане чемпіоном). Але в той же час – на адресу "драконів" було багато критики за те, що вони закінчили сезон так рано (а конкретно – у березні). Однак, слід розуміти, що на той момент в чемпіонаті вже йшли ігри на виліт, і там від подібного результату ніхто не був застрахований. Проте, до цих ігор плей-офф ми ще повернемося...

А поки що – про хороше. Порадував прогрес Андрія Цілика. У минулому сезоні він почав заявляти про себе лише в плей-офф, коли Скіцко почав його підпускати до основного складу. А в цьому сезоні Андрій вже почав проявляти себе, і це, за словами тренерів "Урагану", ще не межа. В принципі, у Цілика є все для того, щоб стати новою зіркою "Урагану". Може, він і талановитіше за Шотурму буде.

Екстра-ліга. Підсумки сезону. Ураган. Крок назад зроблений, будуть два кроки вперед? - изображение 4

Ще в плані позитиву хочеться відзначити воротарську бригаду "Урагану". Після відходу Романа Колтка в обоймі у Івана Скіцка залишалися тільки Віталій Біров та Роман Джус. Але перед стартом сезону бригада голкіперів "Урагану" змінилася. Прийшов Ігор Байдак, а також з "Урагану-2" підтягнули Тараса Левандівського. В результаті тріо воротарів виглядало так: Байдак, Біров, Левандивский. І якщо на початку сезону Іван Скіцко ще визначався з основним стражем воріт, то вже ближче до другої половині регулярного чемпіонату Іван Васильович визначився – ним став Байдак, який, на думку наставника "Урагану", повністю замінив Колтка. Однак, і Біров в деяких матчах був дуже гарний. Так що, за "пост № 1" Скицко може бути спокійний.

Крім того, порадувала тенденція, що новачки "Урагану", які прийшли з "дубля", по ходу сезону вже поступово почали заявляти про себе. Але якщо Василь Кефа дійшов до того, що іноді виходив у стартовій четвірці, то Назар Швед поки ще не увірвався в основну обойму, хоча встиг зробити результативну передачу на того ж Кефу в "енергетичному" дербі проти "Енергії". А є ще згаданий Левандивский, який чекає свого шансу. Крім того, могли в цьому сезоні заграти в складі "Урагану" Роман Горбатий (молодший братЮліана Горбатого), Назар Кусий і Тарас Дидич. Однак, перші двоє перейшли в "Епіцентр К10", а Дидич і зовсім виїхав у Польщу. Хоча якщо б вони всі разом змогли увійти в основний склад "Урагану", то івано-франківська команда виглядала б ще цікавіше.

Екстра-ліга. Підсумки сезону. Ураган. Крок назад зроблений, будуть два кроки вперед? - изображение 5

Тепер же поговоримо про гру "Урагану" в сезоні 2015-2016. Вона з'явилася у "драконів" не відразу, тому що довгий час Іван Скіцко шукав оптимальні поєднання четвірок. Безумовно, позначалася відсутність Сімки, оскільки раніше в Скіцко була одна четвірка з яскраво вираженим "стовпом", а інша – "бігла". Тепер же у "драконів" фактично були дві "бігучі" четвірки. І це часом призводило до того, що команду легко "читали". Однак, потім "ураганівцям" вдалося стабілізувати гру і склад своїх четвірок. Правда, вже ближче до плей-офф і в самій "постсезонці" Іван Скіцко все-таки видозмінював деякі поєднання. Однак, при цьому конструкція ігри, за великим рахунком, не руйнувалася. Проте, сама гра часом залишала враження, що чогось не вистачає. Більше того – на адресу "Урагану" іноді летіли критичні стріли. Але іноді івано-франківці видавали та яскраві ігри. Найкраща з них (на думку вболівальників) – домашній чвертьфіналу проти "Енергії". Так, "Ураган" програв у серії пенальті. Але в той же час "дракони" своєю грою показали, що вже на кого, а на "Енергію" вони завжди будуть налаштовуватися відповідним чином. І приблизно в такому ж ключі вони зіграли в іншому чвертьфінальному поєдинку, який проходив вже у Львові. Там "ураганівці" теж програли в серії післяматчевих 6-метрових. Однак, і тут "ураганівцям" не пощастило. Так само як і не пощастило в "Фіналі восьми" Кубка України. Звідси висновок: "драконам" на наступний сезон потрібно згадати, як треба пробивати післяматчеві пенальті. І, відповідно, додати впевненості та психологічної стійкості. Тоді успіх прийде.

Яким ми побачимо "Ураган" у наступному сезоні? Точно ми його побачимо без Боргуна і Рудавца, які вже залишили команду (до речі, Боргун вже підписав контракт з "Титан-Зорею"). Зате стан "драконів" повинні поповнити два досвідчених гравця. Це, безумовно, буде плюс для івано-франківців. Чи варто очікувати поповнення з "Урагану-2"? Можливо. Однак, поки у Івана Скіцка і так достатньо гравців в основній обоймі, тому, напевно, він продовжить витискати максимум з тих гравців, які є у нього в розпорядженні. Багато гравців вже мали подолати в собі синдром другого сезону. Тому, у новому чемпіонаті ми чекаємо від "драконів" прогресу як у грі, так і в контексті займаного місця в турнірній таблиці.

Артем Терентьєв, UA-Футбол

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Команда І О
1 Продексім (Херсон) 18 44
2 Ураган (Ів.-Франківськ) 18 42
3 ХІТ (Київ) 17 38
4 Viva Cup (Харків) 18 23
5 Кардинал-Рівнестандарт (Рівне) 17 23
6 Енергія (Львів) 18 19
7 ДЕ ТРЕЙДИНГ (Миколаївка) 18 14
8 АФФК Суми (Суми) 18 14
9 Сокіл (Хмельницький) 18 10
Команда I O
1 SkyUp (Київ) 8 19
2 ЗАПОРІЖПРОМГРУП (Запоріжжя) 10 17
3 Черкасиобленерго (Черкаси) 10 17
4 Comfort Life (Буча) 10 16
5 Рятувальник (Ромни) 9 11
6 Автомобіліст-Бульвар (Житомир) 9 0
Команда I O
1 Славута (Славута) 11 20
2 Ураган-2-КФВ (Ів.-Франківськ) 10 20
3 Любарт (Луцьк) 11 18
4 In.IT (Львів) 11 15
5 КІВС Енергія-2 (Львів) 10 9
6 Кардинал-Рівнестандарт-2-ДЮСШ №4 (Рівне) 11 6

Технічний спонсор АФУ

Дитячо-юнацький футзал

Титульний партнер

Відео-канал АФУ

Вхід

facebook.com
Тисніть «Подобається» та
читайте новини АФУ в Facebook
Дякую, але більше не показуйте мені це вікно!