Наші за кордоном-18. Огляд виступів українських легіонерів + ВІДЕО

Офіційний сайт Асоціації футзалу України представляє огляд національних чемпіонатів країн, в яких грають українські футзалісти.

Білорусь

Минулого тижня в Кубку Білорусі відбулися матчі-відповіді стадії 1/4 фіналу.

«БЧ» (Гомель) – «Сталіца» (Мінськ) – 0:1 (0:0). Перший матч – 3:3
Гол українців:
у гостей Михайло Грицина-1

Одного влучного удару вистачило чемпіонам Білорусі, щоб залишити поза кубком гомельських «залізничників», які небезпідставно плекали надії про півфінал після результативної нічиєї в Мінську. І цей удар зробив на 32-й хвилині Михайло Грицина, який разом зі своїм братом Миколою і стали головними «ковалями» сумарної перемоги «Сталіци». Адже всі 4 м’ячі мінчан у двох чвертьфінальних матчах саме на рахунку братів Грицин.

Відеоогляд матчу

«Дорожнік» (Мінськ) – «ВРЗ» (Гомель) – 1:0 (0:0). Перший матч – 2:2

Майстерність голкіпера «Дорожніка» Максима Лисенка не дозволила жодному з квінтету українських польових гравців «ВРЗ» відзначитися результативним ударом. А от воротар гомельчан Юрій Дегтяренко одного разу не зміг врятувати свої ворота. Це й вирішило долю путівки до півфіналу, яка дісталася діючому володареві Кубка Білорусі.

До речі, у двох чвертьфіналах гомельські команди грали проти мінських, але ані «БЧ», ані «ВРЗ» не вдалося пройти суперника зі столиці Білорусі.

«Динамо-БНТУ» (Мінськ) – «Вітен» (Орша) – 4:7 (3:3). Перший матч – 0:7
у гостей Олександр Вершинін-1

Долю путівки до півфіналу від цієї пари було вирішено ще у першому поєдинку, і суперники мали можливість провести гру в тренувальному режимі. Тож, глядачі отримали задоволення від більш ніж десяти м’ячів, один з яких був на рахунку Олександра Вершиніна – його гол був шостим за ліком для гостей. У цій зустрічі також брали участь «енергетики» Роман Кордоба та Дмитро Клочко

«Охрана-Динамо» (Мінськ) – «Граніт» (Мікашевічі) – 1:4 (1:0, 1:2) ОТ. Перший матч – 2:1

Віталій Багряк, Володимир Бобильов та їхній «Граніт» в основний час здобули перемогу над господарями з тим самим рахунком, з яким поступилися в першому матчі. Тож, матч перейшов до овертайму, в якому «Граніту» вдалося двічі засмутити столичну команду.

Півфінальні пари мають такий вигляд:
«Дорожнік» – «Сталіца»
«Вітен» – «Граніт»

Матчі відбудуться 21 та 24 січня.

Росія

У чемпіонаті Росії минулого тижня відбулися матчі 11-го туру, який був спареним.

Тільки в другій зустрічі «Прогрес» зміг нав’язати боротьбу уральському клубу, але всі одно був змушений скласти зброю. Денис Овсянніков та Ярослав Лебідь брали участь в обох матчах.

«Сінара» – «Прогрес» – 8:1 (4:1)

«Сінара» – «Прогрес» – 4:2 (2:0)

Володимир Разуванов через невиконання «Діною» фінансових зобов’язань покинув розташування клубу.

«Ухта» – «Діна» – 8:1 (1:1)

«Ухта» – «Діна» – 8:0 (2:0)

Як і в багатьох попередніх спарених турах, Микола Білоцерківець був у заявці «Норільського нікеля» тільки в одному поєдинку. Це була друга зустріч, в якій господарі могли втратити очки, але використали помилку «шляховиків», які за рахунку 3:3 вирішили ризикнути, випустили п’ятого польового гравця, але пропустили в порожні ворота.

«Норільський нікель» – «Автодор» – 2:0 (2:0)

«Норільський нікель» – «Автодор» – 4:3 (2:1)

Чехія

Минулого тижня в чемпіонаті Чехії відбувся 16-й тур.

«ЕРА-ПАК» (Хрудім) – «Олімпік» (Мельник) – 14:1 (7:0)

Розгромний рахунок повністю відображає те, що відбувалося на майданчику. Команда з Мельника, яка посідає 9 місце, не змогла скласти чемпіону Чехії, ворота якого захищав Дмитро Литвиненко, жодного опору.

Польща

У чемпіонаті Польщі минулого тижня відбулися матчі 13-го туру.

«AZS UŚ» (Катовіце) – «Ред Дрегонс» (Пнєви) – 3:5 (0:2)
Гол українців: у гостей Роман Вахула-1

Другий матч Романа Вахули за «Ред Дрегонс» і друга поспіль перемога команди з Пнєв! Щоправда, наприкінці гостям довелось понервувати, бо на останній хвилині після автоголу Вахоньського рахунок скоротився до 3:4. Але за 9 секунд до сирени Роман Вахула забив п’ятий м’яч «драконів», знявши напругу на майданчику.

«Гатта Актив» (Здуньська-Воля) – «Торунь» – 5:3 (1:0)
Гол українців: у господарів Максим Паутяк-1

Крига, як-то кажуть, скресла! Тільки в 13-му турі свій перший м’яч за «Гатту Актив» забив колишній гравець молодіжної збірної України Максим Паутяк. Сталася ця знаменна для вихованця одеського футзалу подія на 29-й хвилині, що збільшило перевагу господарів до двох м’ячів – 3:1. До речі, «Торуні», за яку грав Микола Морозов, це відставання вдалося відіграти, але на останній хвилині два м’ячі «Гатти Актив» принесли перемогу срібному призеру минулорічної першості над бронзовим.

«Погонь 04» (Щецин) – «Рекорд» (Бєльсько-Бяла) – 3:11 (1:4)
Голи українців: у гостей Олександр Бондар-1

Знекровленою підійшла до цієї гри «Погонь 04», адже через перебір жовтих карток господарі залишилися без п’ятьох (!) провідних гравців команди. Тож, щецинці у цій грі були приреченими, і після перерви чемпіони Польщі робили на майданчику все, що завгодно. У підсумку «рекордисти» забили 11 м’ячів, а перший з них, ще на 3-й хвилині, був забитий Олександром Бондарем. Для українця він став 15-м у сезоні.